Button
Button
Button
Button
Button

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas coaching toimub?


Coaching on vestlus, kus mina coachina olen küsija ja kuulaja rollis. Meie vestlusel on kindel struktuur ja muster, mis aitab meil keskenduda just sel hetkel kõige olulisemale. Ikka nii, et sina ise leiaks oma vastused. Meie vestlused on konfidentsiaalsed.
Coachina kuulan ja toetan sind, suunan õige pisut küsimustega ja peegeldan, kuid ma ei anna sulle nõu (sest vaid Sina ise ju tead, mis Sinu jaoks parim on). Ma võin meie vestluse käigus paluda sul proovida uusi lähenemisi ja võin ka pakkuda sulle nö koduseid ülesandeid, mis võivad sind sinu eesmärgile lähemale aidata.
Kas coaching sobib kõigile?


Coaching ei lähe minevikku, ei kaeva Sinu nõrkustes ega läbikukkumistes, ei ravi Sind terveks haavadest - sellised teemad jäävad terapeudile. Kui Sa aga tahad sihte seada, oma praeguses elus midagi muuta, siis selleks on just coaching suurepärane abivahend.
Kui kaua coaching kestab?


Ühe vestluse kestus on reeglina 45-60 minutit, kuid sina juhid vestlust. Kui sa jõuad enda jaoks hetkel olulise tulemuseni varem, siis on sinu otsustada, kuidas soovid jätkata. Tavaliselt soovitan ma vähemalt 3 vestlust, et näha, kuidas coaching sulle sobib ja mõjub. Paremad tulemused saab reeglina 5-7 kohtumisega (oleneb sinu eesmärgist). Kohtumiste sagedus on soovitavalt 1x nädalas, kuid kõik selle lepime omavahel kokku esimese kohtumise käigus.
Kuidas toimub fokusseeritud arutelu?


Fokusseeritud arutelu käigus jagan sinuga oma kogemusi tööprotsesside parendamisest ettevõttes, töötajate kaasamisest, muutuste juhtimisest. Fokusseeritud arutelu võib olla ühekordne kohtumine, kuid sellest võib kujuneda ka kohtumiste seeria pikema aja jooksul. Lähtume sinu ja sinu ettevõtte vajadustest ja eesmärkidest. Soovi korral aitan sul ettevõttes ka tööprotsesse kaardistada ning töötajatega arutelusid läbi viia.
Kuidas erineb coaching nõustamisest, teraapiast ja mentorlusest?


Erinevalt terapeutidest ja nõustajatest ei keskendu coach minevikule ega lapsepõlvekogemustele, mis võivad olla tänase rahulolematuse põhjuseks. Selle asemel aitab coach oma kliendil luua selgemat pilti oma tulevikuvisioonist ning tegelikest soovidest ja toetab klienti visiooni elluviimisel. Konsultandid ja mentorid diagnoosivad reeglina organisatsiooni või üksikisiku vajadused ja pakuvad lahendusi lähtuvalt oma kogemustest ja teadmistest. Coach kasutab erinevaid tööriistu, et aidata kliendil endal luua lahendusi endast lähtuvalt. Samuti aitab coach kliendil püsida rajal oma unistuste ja eesmärkide elluviimisel.
Kas coachile kehtivad ka mingisugused nõuded?


Professionaalse coachina järgin ICF (International Coaching Federation) poolt kehtestatud eetikakoodeksit. Samuti lähtun coachingu viiest põhiprintsiibist: * Klient on OK (just sellisena nagu ta on) * Kliendis endas on olemas kõik ressursid * Usaldan klienti - klient teeb enda jaoks õiged valikud * Igal asjal, tegevusel ja inimesel on positiivne kavatsus (kui see ka esmapilgul võib tunduda teisiti) * Muutus on vältimatu
Millal kasutada fokusseeritud arutelu?


* Fokusseeritud arutelu on hea kasutada, kui tunned, et ettevõtte arengus võiks teha järgmise sammu, kuid ei tea, kuidas seda teha. * Fokusseeritud arutelu on hea kasutada ka meeskonna tööriistana. Sel juhul aitan sul arutelu juhtida nii, et saaksid ka ise oma meeskonnaga kaasa mõelda. * Fokusseeritud arutelu võib olla ka hea võimalus, kui soovid kõrvaltvaataja pilku või kaasa mõtlemist olenemata positsioonist, mida ettevõttes omad.
Kuidas erineb fokusseeritud arutelu coachingust?


Fokusseeritud arutelu käigus jagan sulle oma kogemusi ja teadmisi, tähelepanekuid ja soovitusi. Kombineerime need sinu enda teadmiste ja kogemustega ning seeläbi loome võimausi uute mõtete ja ideede sünniks. Samuti aitan fokusseeritud aruteu käigus kaardistada tööprotsesse ning leida võimalikke parenduskohti koostöös sinu meeskonnaga Fokusseeritud arutelul on rõhk koostööl ja teadmiste ning kogemuste jagamisel, kuivõrd coaching on hea viis iseenda mõistmiseks ja enda seest vastuste leidmiseks.